Koalicja Obywatelska

Wolność jest najważniejszym, konstytucyjnym prawem każdego człowieka, fundamentem demokracji i państwa prawa. Wolność to m.in. wolność słowa oraz prawo do rzetelnej i wiarygodnej informacji. Media publiczne nie mogą być – jak przez ostatnie cztery lata – ograniczane do funkcji propagandowych na rzecz rządzącej formacji. Dlatego zapewnienie wolnych i niezależnych mediów oraz rzetelnego dziennikarstwa to jedno z najważniejszych zadań Koalicji Obywatelskiej.

Uzdrawianie publicznych mediów zrealizujemy w oparciu o trzy fundamentalne zasady, wynikające z „Paktu dla mediów” podpisanego przez demokratyczną opozycję w 2016 r. Media będą: obywatelskie, niezależne politycznie i  stabilne finansowo.

Przywrócimy Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji konstytucyjne uprawnienia i zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych. Przywrócimy również rotacyjność kadencji członków KRRiTV, różnicując kadencje na 6, 4 i 2 lata. Media publiczne muszą pełnić swoją obywatelską misję: rzetelną, bezstronną i wiarygodną. Dlatego ograniczymy emisję reklam i równocześnie zlikwidujemy abonament.

Wierzymy, że Polska regionalna jest równie ważna jak Polska centralna. Dlatego kontrolę nad regionalnymi ośrodkami mediów publicznych będą sprawować samorządy wojewódzkie. A ich program w zdecydowanej większości będzie poświęcony sprawom lokalnym, najbliższym obywatelom.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Secured By miniOrange